Zelené potraviny

Zázrak z přírody, který může hodně ulevit od některých zdravotních problémů. Takzvané zelené potraviny jsou velkým hitem posledních let. Co se mezi ně vlastně řadí a jak je třídíme? K čemu jsou dobré, pro koho jsou vhodné? Pojďme si o tom povědět něco bližšího, skutečně tu totiž jde o velký fenomén.

Mladý ječmen pomůže při zácpě

Nečekaně vysoké antioxidační účinky, prevence před rakovinou, léčba zácpy díky opravdu velkému obsahu vlákniny. Mladý ječmen je jednou ze zelených potravin, nad nimiž takříkajíc slunce nikdy nezapadá. Pořídit jej můžete v několika různých variantách – ať už sušený a rozemletý na jemný prášek, nebo ve formě šťávy.

Chlorella je skvělá na všechno

Sladkovodní řasa, která uleví od spousty zdravotních trablů, přesně to je chlorella. Obrovský podíl vlákniny a kvalitních bílkovin, železo, kyselina listová a tak podobně. Nejčastěji ji seženete ve formě tablet, ovšem pozor, dost se liší kvalitou. Čínské tablety moc kvalitní nejsou, japonské zase patří ke světové špičce.

Chlorella má vynikající protizánětlivé a hojivé účinky, kúru se vyplatí držet dva až tři měsíce, ideálně během jarních nebo letních měsíců a po čase opakovat. Detoxikace? Ano, s těmito tabletkami bude vskutku na jedničku. Velkým plusem je i přínos pro střeva, samotná vláknina z chlorelly pak odvádí z těla toxické látky. Do třetice je tu pak spirulina, která se vlastně taxonomicky řadí mezi sinice. Ochraňuje před škodlivými bakteriemi, posílí střevní mikroflóru a hlavně pomáhá proti plísním a kvasinkám. K sehnání je také ve formě tablet, podobně jako chlorella.

Není se čeho obávat

Zelené potraviny nejsou samospasitelné, ale našemu zdraví jistě pomohou. Nebojte se průvodních jevů při začátcích jejich používání, jako je nevolnost, bolest hlavy či třeba vyrážky, které se objeví na pár dní a pak zase zmizí. Je to totiž jasná známka toho, že očistná kúra byla zahájena a organismus se opravdu snaží.

doporučujeme
K1 Wellness Zlín

Otevírací doba Vánoce a Silvestr 2018

21.12. - Uzavřená společnost 22.12. - Zavřeno 23.12. - Zavřeno 24.12. - Zavřeno 25.12. - Zavřeno 26.12. - Zavřeno 27.12. - ...

celý článek >>
Dárkový poukaz wellness

Vánoční akce – dárkový poukaz

Pro fanoušky a příznivce wellness jsme připravili jako dárek od nás akci na dárkové poukazy. ...

celý článek >>