Solná parní lázeň

Alternativních způsobů, jak příznivě ovlivnit své zdraví, existuje v současné době nespočet. Není tedy divu, že se na trhu objevují nejrůznější fitness a welness centra slibující profesionální péči o naše tělo a přirozený, zdraví prospěšný způsob jak se ihned cítit nejen zdravěji, ale dokonce o něco mladší a pružnější.

Pokud jste zatím nic takového nezkoušeli, nebo těmto postupům zkrátka nedůvěřujete, možná přišel čas na změnu. Taková solná parní lázeň totiž skutečně není od věci a dokáže doslova zázraky.

Klasická parní lázeň

O klasické parní lázni jste již možná slyšeli: jedná se o metodu podobnou sauně, která pracuje na principu vlhkosti. Zatímco pobyt v sauně je spojován výhradně s horkým vzduchem, parní lázeň doplňuje jeden důležitý a nesmírně zásadní krok: vlhkost vzduchu. Horká voda umístěná v bazénku uprostřed místnosti se rychle odpařuje a v krátké době vytvoří až 100% vzdušnou vlhkost, takže je znemožněno odpařování potu a tím se zabrání zpětnému ochlazení organismu. Teplo tak má větší šanci proniknout až k cílovým tkáním a zde příznivě působit, a to zejména na napjaté svaly či respirační obtíže, jako je například astma.

K moři u nás doma

V čem je tedy rozdíl mezi klasickou a solnou parní lázní (někdy také nazývanou parní saunou)? Jak název napovídá, solná parní lázeň má co do činění se solí. Do vlhkem nasyceného vzduchu (jehož teplota se blíží i 50°C) jsou vstřikovány roztoky léčivých mořských solí. Jejich koncentrace ve vzduchu poté vytváří unikátní léčivé klima, které má doslova blahodárné účinky na celou řadu běžných zdravotních problémů. Například potíže s dýchacími cestami se při pravidelném pobytu v solné parní sauně takřka vytratí, výrazně se sníží bolesti kloubů a takřka vymizí svalové napětí. Solná parní lázeň připomíná atmosféru, která panuje u moře. Pokud jsme někdy podnikli takovou dovolenou, jistě víte, jak důležité je teplo, slunce a mořské klima a jak zdraví lidé se v takových oblastech nacházejí. Díky solných parním lázním si můžete občas dopřát trochu té mořské atmosféry u nás v Česku. Tak směle do toho!

doporučujeme
K1 Wellness Zlín

Otevírací doba Vánoce a Silvestr 2018

21.12. - Uzavřená společnost 22.12. - Zavřeno 23.12. - Zavřeno 24.12. - Zavřeno 25.12. - Zavřeno 26.12. - Zavřeno 27.12. - ...

celý článek >>
Dárkový poukaz wellness

Vánoční akce – dárkový poukaz

Pro fanoušky a příznivce wellness jsme připravili jako dárek od nás akci na dárkové poukazy. ...

celý článek >>