Reflexní terapie plosky nohou

Jednou z nejznámějších alternativních léčebných metod je staročínská akupunktura. Její mladší, moderní sestrou je tzv. reflexologie – americká metoda, která není stará ještě ani sto let. I ona se však stejně jako akupunktura těší poměrně širokému zájmu veřejnost. A to přesto, že lékaři a další odborníci její přínos zdraví obvykle zpochybňují.

 

Celé tělo máme na chodidle

Podle reflexních terapeutů se na naší plosce nacházejí navzájem propojené zóny, které odpovídají podobným zónám ve vyšších tělních partiích a představují tak projekce veškerých vnitřních orgánů. Vlastní chodidlo je podle této teorie pro nás trojrozměrnou mapou celého těla. Tlakem na konkrétní místa v dlani nebo plosce nohy potom může metoda reflexologie ovlivnit zdraví odpovídajících částí těla.

Tlak a dotyky totiž stimulují určitá místa a po těle se tak podle zastánců reflexologie šíří vlny uzdravujícího uvolnění. Reflexní terapeut je schopen nalézt konkrétní body, které je potřeba masírovat, vhodnými pohyby je aktivuje a stimuluje tak odezvu v celém organismu, nejvíce však v postižené oblasti. Nejdůležitější jsou pak z celé reflexologie plosky nohou, kde se nachází nejdůležitější tlaková čidla na našem těle.

Choďte naboso

V průběhu celého dne naše chodidla neustále vysílají do mozku signály o tom, v jakém jsou stavu – pokud stojíme, sedíme či ležíme, na chodidla je vždy vyvíjet různý tlak a podle toho dokáže mozek vyhodnotit, zda potřebujeme více energie či kyslíku pro rychlejší pohyb či běh, nebo se právě nacházíme v poklidu a bezpečí a není nutné aktivovat režim obrany a útěku. Dotyky konkrétních míst na chodidle okamžitě stimulují nervový systém, tak dojde k propojení s mozkem a ten může adekvátně reagovat.
Je nasnadě, že správná péče o chodidla je tedy naprosto stěžejní. O svá chodidla musíme nejen pečovat, ale dopřát jim i pohodlné boty a čas od času se můžeme pokusit kráčet i naboso. Doporučuje se procvičovat si chodidla chůzí po různých, ideálně měkkých, sypkých či členitých površích nebo po trávě.

doporučujeme
K1 Wellness Zlín

Otevírací doba Vánoce a Silvestr 2018

21.12. - Uzavřená společnost 22.12. - Zavřeno 23.12. - Zavřeno 24.12. - Zavřeno 25.12. - Zavřeno 26.12. - Zavřeno 27.12. - ...

celý článek >>
Dárkový poukaz wellness

Vánoční akce – dárkový poukaz

Pro fanoušky a příznivce wellness jsme připravili jako dárek od nás akci na dárkové poukazy. ...

celý článek >>