Od ohně k infrazáření

Je vám zima? Pokud právě sníte o prosluněném mořském pobřeží a slunečních paprscích, které vám zahřívají tvář, zatímco ve skutečnosti se chvějete zimou a pozorujete za oknem padající sníh, pak vězte, že není nemožné si takové teploučko vytvořit i během klasické tuhé zimy. Bude to možná chtít trochu fantazie a slunce s tím nebude mít nic společného, nicméně možnosti tu jsou. Například návštěva tradiční „finské lázně“. Že jste o ní nikdy neslyšeli? Omyl, jistě ji moc dobře znáte. Jde o saunu.

Od ohně k infrazáření

Daleko na severu si lidé odnepaměti zpříjemňovali krušný život, jak jen to šlo. Vynález tzv. sauny se tak datuje již daleko do minulosti. Dřevo, ze kterého jsou sauny vyráběny, bylo koneckonců k dispozici vždy. Postupem času se však i mezi saunami objevily „revoluční“ novinky a různé obměny původního nápadu, a tak se zrodila například infrasauna. Zatímco pradávné sauny byly vytápěny tím nejtradičnějším zdrojem, tedy ohněm, dnes již nepředstavuje žádný problém uměle vytvořit infračervené záření. To má na lidské tělo mimořádně příznivý vliv. Dokáže proniknout hluboko pod kůži až do svalové tkáně, vyvolává intenzivní pocení a tak se otevřou póry na pokožce. Tím se usnadní průnik uvolňovaného tepla do organismu.

ZAJÍMAVOST: Vzduch v infrasauně dosahuje běžně kolem 50°C, protože se však teplota zvyšuje postupně, nejde o extrémní šok.

Začněte den v sauně

Výhody infrasauny jsou nesporné. Příznivý vliv tepla na lidské tělo byl prokázán již mnohokrát a je takřka nezpochybnitelný. Ne každému je pochopitelně příjemné být silně zpocený, popřípadě se necítí příjemně, nachází-li se zcela nahý ve společnosti cizích lidí. S první variantou nelze asi dělat nic jiného, než si postupem času zvyknout, ta druhá lze vyřešit celkem snadno: návštěva sauny totiž může být čistě soukromou záležitostí. Zakoupíte-li si vlastní infrasaunu u některého z kvalitních výrobců, nemůžete udělat chybu. Vzpomeňte si na to, až se budete příště třást zimou na autobusové zastávce. Návštěvou sauny můžete třeba originálně a velmi příjemně po ránu začít den.

doporučujeme
K1 Wellness Zlín

Otevírací doba Vánoce a Silvestr 2018

21.12. - Uzavřená společnost 22.12. - Zavřeno 23.12. - Zavřeno 24.12. - Zavřeno 25.12. - Zavřeno 26.12. - Zavřeno 27.12. - ...

celý článek >>
Dárkový poukaz wellness

Vánoční akce – dárkový poukaz

Pro fanoušky a příznivce wellness jsme připravili jako dárek od nás akci na dárkové poukazy. ...

celý článek >>