Jak se dělí infrasauny?

Nejmodernější sauny na trhu, prohřejí svalstvo, uleví od bolesti kloubů a jsou vhodné i pro kardiaky nebo osoby s chronickým onemocněním dýchacích cest. Řeč je samozřejmě o takzvaných infrasaunách, ty se ovšem dělí podle několika různých kategorií a rozhodně není jedna jako druhá. Jak je tedy vlastně rozlišovat?

Dělení podle počtu osob nebo ohřevu

V první řadě vezměme v úvahu počet osob, které se do té které infrasauny mohou posadit. Nejčastěji v nabídkách obchodů najdeme saunu pro jednu nebo dvě osoby, v některých případech ale lze vidět i nabídky na sauny až pro šest osob. Protože jsou ale infrasauny praktickým řešením pro menší byty, varianta pro jednu osobu se prodává vůbec nejčastěji – samozřejmě je tu důvodem i ekonomická situace většiny rodin. Cenovka je totiž následující: sauna pro jednu osobu může vyjít třeba na dvacet tisíc korun, šestimístná sauna je pak zhruba pětkrát dražší.

Za druhé, infrasauny se dělí podle způsobu ohřevu. Některé sauny jsou vybavené karbonovými topidly, jiné zase využívají topidla keramická. Roli samozřejmě hraje i materiál používaný při výrobě, nejčastěji se setkáme s infrasaunami z kanadského jalovce. Toto dřevo má zásadní výhody – je kvalitní a také nevydává žádnou vůni, což by jinak mohlo po čase vadit hlavně v menších bytech. Na druhém místě je pak cedr, jehož dřevo je příjemně voňavé, bez suků a má skvělé termoizolační vlastnosti.

Podle čeho tedy vlastně vybírat?

V neposlední řadě hraje při výběru velkou roli tvar a designové provedení. O údržbu mít strach nemusíte, ta je nenáročná jak časově, tak samozřejmě i finančně. Stačí dodržet základní hygienu a mít po ruce speciální prostředky pro čištění dřevěných ploch. Ekonomicky vzato, je provoz infrasauny hodně levný. Hodina provozu se pohodlně vejde do deseti korun.

doporučujeme
K1 Wellness Zlín

Otevírací doba Vánoce a Silvestr 2018

21.12. - Uzavřená společnost 22.12. - Zavřeno 23.12. - Zavřeno 24.12. - Zavřeno 25.12. - Zavřeno 26.12. - Zavřeno 27.12. - ...

celý článek >>
Dárkový poukaz wellness

Vánoční akce – dárkový poukaz

Pro fanoušky a příznivce wellness jsme připravili jako dárek od nás akci na dárkové poukazy. ...

celý článek >>