Detoxikace organismu

Trápí Vás nadměrná únava, cítíte se pořád ospalí a nemáte moc dobrou náladu? Chybí chuť do života, ať děláte, co děláte? Nemůžete zhubnout, i když děláte, co se dá, cvičíte a na talíři se objevují podstatně menší porce jídla? V takovém případě je Vaše tělo nejspíš plné škodlivých látek, které se musí nejprve dostat ven. Nezoufejte, je tu hit moderní doby – detoxikace! Během pár týdnů se budete cítit lépe po všech směrech, stačí jen dodržet pár základních bodů.

 

Klíčová je zde proměna jídelníčku

Bůček, bílé pečivo, hořčice, křen, pivo. Z těchto pochutin si nechte v jídelníčku raději jen ten křen. Není důvod zatěžovat tělo náročnou stravou, která dodá jen živočišné tuky a není vůbec zdravá. Dopřejte si raději pár citronů, listovou zeleninu, zelí, červenou řepu nebo česnek. Prim tu hrají i brambory, pohanka či jáhly. Totéž platí o prakticky všech celozrnných potravinách, opatrně se sladkostmi a stoprocentními ovocnými džusy. Sladké totiž podporuje v těle rozvoj plísní a o účincích na zuby nebo přebytečná kila se asi bavit nemusíme…

Pít více vody není od věci

Za druhé – je třeba dostatečný pitný režim. Nebavíme se o kávě, alkoholu nebo džusech ze supermarketu. Ovocné šťávy dělané podomácku nebo prostě jen sklenice vody, to prospěje tělu mnohem více. Dva litry tekutin za den jsou nejnutnějším minimem pro to, abyste se cítili lépe. A to prostě proto, že voda je život! Zeleninové polévky pak jistě také nejsou od věci, zavodní stejně spolehlivě.

Prospěje i domácí peeling (jinak řečeno obroušení odumřelých kožních buněk) a také možná trochu nečekaně – půst. Postit se neznamená hladovět, jde o životní styl, očistnou metodu známou lidstvu již po tisíce let. Pomůže odstranit odpadní produkty látkové výměny a zlepší činnost plic, jater nebo ledvin. Něco takového je pak prostě skvělé, budete se cítit o poznání líp!

doporučujeme
K1 Wellness Zlín

Otevírací doba Vánoce a Silvestr 2018

21.12. - Uzavřená společnost 22.12. - Zavřeno 23.12. - Zavřeno 24.12. - Zavřeno 25.12. - Zavřeno 26.12. - Zavřeno 27.12. - ...

celý článek >>
Dárkový poukaz wellness

Vánoční akce – dárkový poukaz

Pro fanoušky a příznivce wellness jsme připravili jako dárek od nás akci na dárkové poukazy. ...

celý článek >>