Co dokáže whirlpool?

Slovo whirlpool si sice většina z nás patrně spojí se známou značnou elektrospotřebičů, nicméně název této původně americké společnosti s více než stoletou tradicí se nezrodil jen tak z ničeho. Za slovem whirlpool stojí kombinace výrazu „whirl“ značící víření či rychlé otáčení, a „pool“, které do češtiny tradičně překládáme jako bazén.

Dohromady tak vzniká vířivka – a ta, jak známo, plní nenahraditelnou roli v relaxačních a lázeňských procedurách. Protože lázně bez vířivek by nebyly těmi správnými lázněmi, pojďme se podívat, jak to vlastně s těmi vířivkami v minulosti bylo. Kde se zrodily a proč jsou tak blahodárné pro naše zdraví, to napoví následující řádky.

Již staří Římané…

Tzv. hydroterapie je lidstvu známá již několik tisíciletí. Že ze země na některých místech vyvěrají mimořádně horké nebo třeba léčivé prameny, to si lidé uvědomovali odpradávna, a tak již naše starověké předky napadlo tento přírodní úkaz využít k vlastnímu prospěchu. Není divu, že archeologové nacházejí zbytky starověkých lázní například v římských osídleních. Právě Římané byli ve vyhledávání pramenů velmi úspěšní a lazebnictví povýšili takřka na společenskou povinnost.
Třebaže návštěva lázní dnes již ani zdaleka není tak běžnou záležitostí, jako tomu kdysi bývalo, během dlouhých staletí došlo k jejich značnému rozvoji. Současné lázně jsou pochopitelně spojeny s moderními technologiemi a neobejdou se bez elektronických vymožeností. Speciální lázně whirlpool představují spojení podvodní vzduchové masáže a masáže vodním proudem, které je pro náš organismus nesmírně příznivé.

Co dokáže whirlpool?

Stačí jen krátká doba pobytu v této blahodárné vaně a naše cévy se začnou rozšiřovat, zrychlí se látková výměna i prokrvení tkání, svaly se uvolní a díky vztlaku vody si odpočinou rovněž klouby, které alespoň na chvíli nemusejí čelit gravitaci. Pobyt v teple prospívá pohybovému aparátu, odcházející pára zase příznivě ovlivňuje respirační schopnosti a urychluje léčbu dýchacích potíží. V neposlední řadě ocení hydromasáže v tzv. whirlpool vířivce i dámy trpící celulitidou, kterou tato procedura dokáže úspěšně potlačovat.

doporučujeme
K1 Wellness Zlín

Otevírací doba Vánoce a Silvestr 2018

21.12. - Uzavřená společnost 22.12. - Zavřeno 23.12. - Zavřeno 24.12. - Zavřeno 25.12. - Zavřeno 26.12. - Zavřeno 27.12. - ...

celý článek >>
Dárkový poukaz wellness

Vánoční akce – dárkový poukaz

Pro fanoušky a příznivce wellness jsme připravili jako dárek od nás akci na dárkové poukazy. ...

celý článek >>