Proč jsou dobré zábaly?

Osvědčená receptura našich babiček slaví úspěchy i v moderní medicíně. Klasické zábaly mají spoustu předností, uleví při horečce, zmírní příznaky nachlazení a jsou navíc zcela bez chemie, takže vhodné i pro ty nejmenší děti. Blahodárné účinky mají ale i zábaly, které jsou součástí wellness procedur – tedy z medu, parafínu či třeba rašeliny. Pojďme si proto společně zmínit všechna jejich pozitiva pro naše zdraví!

Při horečce pomohou dětem

Zábaly studenou vodou na lýtka nebo mokré ponožky jsou nejlepším řešením pro zvýšenou horečku do osmatřiceti stupňů. Do vody se pak vyplatí přidat trochu octa nebo i citronové šťávy pro lepší účinek. Pro horečku vyšší, tedy nad 38 stupňů Celsia, už je lepší přistoupit k zábalu celého těla. Potřebujeme vlastně jen postel, dvě přikrývky, prostěradlo a ručník. Na svrchní straně musí být suché prostěradlo, zábaly by měly trvat podle intenzity horečky asi čtvrt hodiny až hodinu.

Wellness zábaly osvěží pokožku a dopřejí vítanou úlevu

Dnes si můžete dopřát zábaly na ruce, chodidla, klouby i záda. Úleva od bolesti, lepší pocit, ale také stoprocentně bio záležitost, to vše jsou přednosti wellness zábalů. Tenisový loket nebo doléčování zlomenin, právě tam je vhodnou regenerací hojivý zábal. V kombinaci s masážemi nebo pobytem v sauně si užijete dokonalý ozdravný pobyt v každém dobrém hotelu, proč to tedy vlastně nezkusit?

Například rašelina skvěle vede teplo a v rámci lázeňské péče jde o proceduru starou už celá staletí. Zábal z rašeliny pomůže od bolesti a zlepší pružnost kůže a podkoží, po půlhodině se budete cítit podstatně svěžejší. A hlavně, už po prvním zábalu jsou tu hmatatelné výsledky – celulitida mizí, přebytečná voda se odvádí z těla a křivky se pěkně rýsují. Když k tomu připočteme vylučování toxických látek z těla, není jistě co namítat.

Zábaly mohou i chutnat

Existuje mnoho variant – zábaly mohou být čokoládové, tělu pomůže i léčivé bahno, mořská sůl nebo řasy, přírodní éterické oleje nebo extrakty z majoránky či přesličky. Nejen v kuchyni se pak využije i olivový nebo mandlový olej, stačí si jen nechat doporučit vhodnou proceduru právě pro Vaše zdravotní trable. Lepší metabolismus, vyhlazení pokožky, v neposlední řadě i dobré antistresové účinky a tak dále.

doporučujeme
K1 Wellness Zlín

Konec wellness sezony 2017/2018

Dnem 5.5.2018 ukončujeme wellness sezonu - každý už se nahřívá venku..... Masáže budou dále v provozu ...

celý článek >>
K1 Wellness Zlín

Hawajská masáž – lomi lomi

Plynulými rytmickými pohyby pomocí dlaní a předloktí, proto je vhodná zejména pro klienty se základním ...

celý článek >>