Důvody, proč nám padají vlasy?

Proč vlastně přicházíme o hustý vlasový porost a plešatíme? Příčin může být samozřejmě mnoho, od působení dědičnosti až například po špatný jídelníček nebo celkově „podivnou“ životosprávu. Často můžeme nadměrnému vypadávání vlasů úspěšně předcházet, nejzazší pomocí je pak transplantace, která bývá často poměrně úspěšná.

 

Vlasům neprospívají tepelné úpravy

Kulmování nebo žehlení vlasů je sice módní, a když chcete jít do společnosti, tak se bez něj určitě neobejdete. Je však důležité nic nepřehánět, protože stejně jako nepříliš šetrné česání nebo barvení vlasům a obecně pokožce hlavy nijak neprospěje. A pozor – když si je často svazujete do gumiček, je to také problém, vlasy tímhle prostě hodně trpí.

Totéž platí i pro stres, jenž je doslova a do písmene zabijákem vlasů. Vypadávání může klidně začít i čtvrt nebo půl roku po prožitém traumatu, stresující události je proto – pokud je to jen trochu možné – ideální omezit. Po operaci nebo náročné nemoci, jako je například rakovina, vlasy také vypadají (to je ale samozřejmý důsledek léčby a neznamená to, že by snad už nikdy neměly narůst).

Špatný jídelníček je dalším důvodem

Pokud máte ve stravě málo bílkovin, tak vlasům opravdu moc neprospějete. Právě z bílkovin je totiž vlas vyživován, takže při nedostatku se prostě tělo zařídí podle sebe – a přestane vlasu dodávat potřebné látky pro jeho zdravý vývoj a růst. Ryby, vejce nebo červené maso tak nesmí v jídelníčku chybět, vegetariáni by si měli dopřávat chia semínka nebo oříšky všeho druhu. Vlasům ale škodí i strava, kde má nějaká složka příliš vysoký podíl. Jako příklad si vezměme třeba nadměrný příjem vitamínu A.

Mezi další důvody, díky kterým se nám „ztrácejí“ vlasy patří třeba chudokrevnost (nedostatek železa, tímto trpí zejména ženy), příliš vysoký úbytek na váze během krátké doby nebo stará známá klasika – působení hormonů, ty ostatně v našich životech ovlivňují poměrně hodně.

doporučujeme
K1 Wellness Zlín

Konec wellness sezony 2017/2018

Dnem 5.5.2018 ukončujeme wellness sezonu - každý už se nahřívá venku..... Masáže budou dále v provozu ...

celý článek >>
K1 Wellness Zlín

Hawajská masáž – lomi lomi

Plynulými rytmickými pohyby pomocí dlaní a předloktí, proto je vhodná zejména pro klienty se základním ...

celý článek >>